Дозвілля

Організація дозвілля

Вінниця – мальовниче місто в самому серці Поділля, багате на мистецькі та культурні традиції.

На її території є чимало прекрасних куточків природи, історичних місць, пов’язаних із героїчним минулим нашого народу, музеїв і пам’ятників, які увічнюють імена видатних людей.

Слухачі Центру «Поділля» мають змогу ознайомитись із історією нашого краю, відвідавши Вінницький обласний краєзнавчий музей, музей «Мій край – Поділля».

Для шанувальників образотворчого мистецтва та народних ремесел ми пропонуємо екскурсії до Вінницького обласного художнього музею, музею гончарного мистецтва ім. О.Г. Луцишина.

Відвідувачів завжди гостинно приймає Національний музей М.І. Пирогова, славетного вченого, творця воєнно-польової хірургії, талановитого лікаря і педагога, що розміщений у мальовничому і одному з найпривабливіших куточків міста, у його садибі Вишня. Природа щедро обдарувала садибу своїми красотами. Вона приваблива і весняними ранками, і сонячними літніми днями, і туманною осінньою порою, і вкритою взимку сріблясто-білою ковдрою.

Вінницький літературно-меморіальний музей М.М. Коцюбинського відкриває для відвідувачів експозиції, пов’язані із життям і творчістю великого українського письменника, його громадською діяльністю.

Шанувальники театрального мистецтва та музики мають змогу відвідувати вистави Віницького академічного музично-драматичного театру ім. М. К. Садовського, концертні програми Вінницької обласної філармонії.

Також під час перебування в Центрі «Поділля» слухачі мають змогу проявити свої вокальні та артистичні здібності, беручи участь у різноманітних святкових та випускних концертах.

Щотижня в Центрі організовуються дискотеки і музичні вечори.

Для шанувальників кіномистецтва проводиться перегляд вітчизняних та зарубіжних художніх та науково-популярних фільмів.

Для обговорення цікавих тем слухачі збираються за круглим столом – для знайомства, чаювання та бесіди. Відбуваються змагання з шахів.

В Центрі «Поділля» створена Виставка виробів народного мистецтва, експозиції якої представляють творчі надбання слухачів та майстрів-аматорів, що тривалий час співпрацюють з нашим закладом.

Серед слухачів творчих професій проводяться конкурси професійної майстерності.

Для талановитих майстрів-аматорів та слухачів організовуються персональні виставки у залах музеїв м. Вінниці.

Щороку влітку і до Міжнародного дня інвалідів за сприяння громадських організацій та меценатів м. Вінниці проводиться виставка-продаж виробів декоративно-прикладного мистецтва «Руками створена краса». Слухачі нашого Центру – активні учасники таких заходів, а їх роботи із задоволенням купують відвідувачі виставки.
Протягом перебування в Центрі слухачі мають нагоду ознайомитись із традиціями м. Вінниці, взяти участь у культурних та мистецьких заходах (День Європи, День міста тощо, мистецькі вихідні).